Стоян Стоянов ще бъде освободен от длъжност
Стоян Стоянов ще бъде освободен от длъжност / netinfo

Директорът на Областна дирекция на полицията-София Стоян Стоянов ще бъде освободен от длъжност. В петък Стоянов съобщи, че е подал оставка, след като министърът на вътрешните работи Румен Петков му я поиска.

Отстраняването на Стоянов е свързано с разследването около изчезването на хърватина Иван Може в Сливница. В интервю за „Монитор” в петък Румен Петков обяви, че ще потърси най-строга отговорност от Стоянов за това, че е спестил ключова информация на министъра, на главния секретар и на директора на полицията.

В кръчмата, в която е бил Иван Може в нощта на похищението му, е имало полицай на масата. „И, представете си, областният директор Стоянов ми е спестил тази информация! Затова ще му потърся най-строга отговорност, включително оставката му”, казва министърът на вътрешните работи Румен Петков.

Иван Може изчезна в нощта на 24 февруари. За последно той е видян в ресторант в Сливница.