Британска партия предупреждава за българско нашествие
Британска партия предупреждава за българско нашествие / снимка: DarikNews.bg
Британска партия предупреждава за българско нашествие
59977
Британска партия предупреждава за българско нашествие
  • Британска партия предупреждава за българско нашествие

Великобритания трябва да се подготви за огромна емиграционна вълна от бедни българи и румънци, предупреди лидерът на Британската партия за независимост ЮКИП (UKIP).

Евродепутат Найджъл Фаридж (на снимката долу) предсказва, че "29 милиона българи и румънци" ще имат правото на неограничен достъп до системите за обезщетения при безработица на Великобритания след 2014 година. "Това ще бъде най-големият въпрос на кампанията ни през следващата година, тъй като ще има влияние над всеки избирател, за който се борим", заяви лидерът на ЮКИП пред вестник "Дейли Експрес". Миналата година правилата изискваха източноевропейците да са работили 12 месеца преди да придобият правото да искат помощи за безработица, но сега това не е така. "В България, 46 процента от населението живее под прага на бедността. Това е истинската бедност - да не можеш да изхраниш семейството си. Не онази, за която говори премиерът Дейвид Камерън. Ако бях българин, щях да си събирам багажа още отсега и да се готвя да дойда във Великобритания, знаейки, че ако не успея да си намеря работа, ще получа помощи и общинско жилище", каза още той.

Британска партия предупреждава за българско нашествие
netinfo

Още през ноември 2006 г., месец преди присъединяването на България и Румъния към Евросъюза, Фаридж казва:

Европейският съюз иска да се превърне в световна сила и аргументът е, че колкото по-голям стане, толкова по-добре. Всички вие тук в Брюксел се чувствате много спокойни с тази мисъл, но не и ние, от Британската партия за независимост. През 2004 г. ние бяхме единствената британска партия, която гласува против присъединяването на осемте държави от Централна и Източна Европа. Нашият аргумент още тогава беше, че свободното движение на стоки и услуги няма нищо общо със свободното движение на хора между държави, между които има огромна разлика в брутния вътрешен продукт. Ние смятаме това за безотговорно и още тогава предсказахме огромна миграция. Тогава бяхме осъдени за това наше мнение, с времето истинността на позицията ни беше доказана.

В момента във Великобритания има половин милион имигранти, които са регистрирани за работа, но няма хора, които да се съмняват, че истинската цифра е около милион. Това значително натежава на икономиката ни - 55 000 имигранти са подали молби за социални помощи и през последната година броят на безработните се покачи с 250 000. Дори Организацията за икономическо сътрудничество и развитие каза, че Великобритания е платила висока цена за разширяването на Евросъюза. И как ще решим този проблем? Като допуснем още две държави, които са още по-бедни от осемте, които се присъединиха през 2004-та!

Има правилен начин да се направят нещата. Необходима е добра система с работни визи, особено за квалифицирана работна ръка. Ние нямаме нищо против желанието на народите от Източна Европа да се присъединят към тази система, но политиката ни просто няма как да бъде сполучлива, ако позволяваме на всеки да влезе. Истината е, че не можем да приобщим всичките тези хора. Това не е правилният подход и ако продължим в тази посока е неизбежно да се породят лоши чувства и дори омраза от страна местните в голям брой градове из цяла Великобритания.