Шахматистката Симонета Иванова отново с приз
Шахматистката Симонета Иванова отново с приз / netinfo
Плевенската шахматистка Симонета Иванова спечели купата на България при 16-годишните, съобщиха от шахматен клуб “Дракон”, в който се подготвя момичето.

Тя е грабнала наградата по време на 33-тото издание на международния турнир "МОРСКО КОНЧЕ", проведен във Варна от 24 – 30 август. 178 участника, разделени в 5 възрастови групи от 3 държави, са участвали в състезанието. 11-годишната Симонета Иванова се е състезавала в най-голямата група при 16-годишните момичета. С краен резултат7 точки от 8 партии, тя е станала еднолична победителка и получила голямата награда и купата на турнира в битка срещу държавната шампионка при 16-годишните - Калина Тодорова.

След тази титла на младата плевенска надежда предстои участие в предстоящото Европейско първенство.