„Варна Сити“ вкара два, но допусна 3 гола срещу „Макаби“
„Варна Сити“ вкара два, но допусна 3 гола срещу „Макаби“ / Добри Атанасов
„Варна сити“ инкасира загуба в първия си мач в група H на предварителния кръг на Шампионската лига по футзал. Родният ни шампион отстъпи с 2-3 срещу „Макаби Нахалат“ в мач, в който пропусна 2 дълги дузпи и удари 4 греди. Израелците започнаха двубоя по-агресивно и след 3 минути игра поведоха с 1-0 с гол на Иван Диедунов, а 6 по—късно удариха греда чрез дълга дузпа на същия. Направилият блестящ мач вратар Катинеан извади удар на Йехонатан 60 секунди по-късно.Постепенно „Варна сити“ се окопити и сигна до дълга дузпа, пропиляна  от Влад Типау, който секунди по-късно удари греда.  В 15-та минута израелците стигнаха до втори гол чрез Адам Коен. Само минута по-късно Дани Димов не успя да реализира втората  дълга дузпа за нашия тим. Нова греда удари Петев в 18-ата минута. Израелците в тези минути разчитаха на бързи контри и на два пъти бяха близо до трети гол, но Разван Катинеан беше безупречен.  Натискът на „Варна сити“ бе много сериозен в началните минути на втората част, когато удар на Типау бе избит от голлинията, а нацелиха и  гредата в 25-ата минута. Секунди по-късно заслужено стигнаха до гол чрез Боги Марев. От 31-вата минута „Варна сити“ заигра с пети полеви, като в ролята на такъв влезе Димитър Петев. Четири минути по-късно израелците се възползваха от това и с прехвърлящ далечен удар покачиха на 3-1 чрез Алек Стюнис. В заключителните минути родният ни шампион се хвърли на щурм и реализираха втори гол чрез Петев в 36-ата. Малко след това той бе отстранен за втори жълт и червен картон. В края домакините можеха да стигнат до равенството, но мерникът им изневери.
Сред публиката в зала „Конгресна“ бе министърът на спорта Красен Кралев и кметът на Варна Иван Портних.
Следващият мач на нашите е в събота от 19:00 часа  срещу „Джорджианс“.  Утре в 19:00 играят „Макаби Нахалат“ и „Джорджианс“ (Грузия).