Фалстарт за Велбъжд, летящ за Марек 1915
Фалстарт за Велбъжд, летящ за Марек 1915 / Дарик- Кюстендил

"Германея"- Сапарева баня спечели три точки от гостуването си на "Велбъжд", като победи на стадион "Осогово" с 1:2. Така се оказа точна прогнозата преди срещата на старши треньорът им Атанас Стоилов.
Гостите поведоха с 0:2 още през първото полувреме, като попаденията бяха дело на Алек Манолов и бившият футболист на "Велбъжд" Йордан Йовчев.

Футболистите на "Велбъжд" се събудиха през втората част, получиха и право да изпълнят наказателен удар в 65- та мин., но ударът на Михаел Кисьов бе спасен от вратаря на Сапарева баня. Капитанът Иво Велинов се разписа след английско хвърляне на тъч в наказателното поле от Жорж Георгиев в 70 мин.
"Марек" започна успешно първенството в Югозападната Трета лига, като победи като гост "Чепинец" с 1:4. Голмайсторите: Росен Йорданов- 2, Радостин Джогански и Еньо Кръстовчев.
"Важното е, че започнахме с победа и 3 т. Отборът на "Чепинец" обаче не бе подготвен съперник", каза за Дарик старши треньорът Борис Кръстев.