Евротрамп-Кюстендил с 5-ма шампиони и общо 10 медала от ДП
Евротрамп-Кюстендил с 5-ма шампиони и общо 10 медала от ДП / netinfo

Състезателите на СК "Евротрамп"- Кюстендил спечелиха 10 медала - 5 златни, 3 сребърни и 2 бронзови от Държавното първенство по скокове на батут и защитиха славата на кюстендилската школа. Шампионатът се проведе в спортна зала "Иван Вазов" в Стара Загора и в него взеха участие над 300 спортисти от 16 клуба, съобщиха от федерацията. „Евротрамп" участва с 15 спортиста в различните възрастови групи и дисциплини.

"Евротрамп"-Кюстендил с 5-ма шампиони и общо 10 медала от ДП

Златни медали за: Яна Николова е републикански шампион на голям батут, във възрастова група 11-12 годишни момичета; Еманоил Валентинов е шампион при момчетата в същата възрастова група.

Кристияна Кръстева е златна медалистка при синхроните, във възрастова група 15-16 годишни девойки заедно със съотборничката си от националния отбор Анита Макулова / Ст. Загора /. Кристияна завоюва бронза в същата възрастова група, на дисциплина голям батут.

Кристиян Петров и Симеон Стоименов са първи при синхроните на момчетата, във възраст 13-14 годишни.

Симеона Райчова се окичи със златен медал във възрастова група до 10 години, в дисциплина двоен мини батут. Симеона се класира шеста на голям батут, в най-многобройната възрастова група 9-10 годишни момичета.

Еманоил Валентинов заедно със съотборника му от националния отбор Георги Николов / Габрово / се класираха втори при синхроните, във възрастова група 11-12 годишни момчета.

Яна Николова и Денислава Георгиева са втори на синхрон, при момичета 11-12 годишни. Денислава Георгиева на голям батут се класира трета.

Светлин Георгиев и Георги Пангев също са втори на синхрон, но при 9-10 годишните момчета.

„Състезателите от „Евротрамп" се представиха добре. Много от децата бяха дебютанти, но въпреки всичко достигнаха до финалите, което е показателно за добрата школа, за добрата работа на треньорите и за амбицията и усилията, които децата полагат", коментира Иво Кръстев, председател на кюстендилския клуб.

След поредица от контроли и международни прояви, по време на Държавното първенство, бяха определени 16 състезатели, които ще вземат участие в Световното първенство, което ще се проведе в края на ноември в град Одензе, Дания. От кюстендилската школа бяха определени трима състезатели - Кристияна Кръстева, Яна Николова и Еманоил Валентинов. Треньори на „Евротрамп" са Асен Стоицов и Ангелина Богословова.