5 отличия за каратеките от Мак Доналд в Разлог
5 отличия за каратеките от Мак Доналд в Разлог / netinfo

Каратеките на „Мак Доналд"- Кюстендил завоюваха 1 златен и 4 бронзови медала от турнира по карате в град Разлог. В него взеха участие 25 клуба от България и Македония.

В дисциплина отборно ката - Калоян Средов, Максимилян Емилов и Васил Павлов спечелиха златни медали.

5 отличия за каратеките от "Мак Доналд" в Разлог

Дебют на турнира направиха най- малките каратеки на клуба, в дисциплина индивидуално ката: Владимир Стефанов - 5-то място, Лъчезар Тодоров - 5-то място, Никола Станков- 7-мо място, Денислав Асенов- 7-мо място, Божидара Ранова - 5-то място. Те се състезаваха със състезатели 2 години по-големи от тях и въпреки това показаха висок дух и много добра игра, коментира треньорът Диляна Владимирова.

При родени 2001 година Максимилян Емилов зае трето място в дисциплина индивидуално ката , Благовест Кирилов завоюва бронзов медал в дисциплина индивидуално кумите, в кат. +40 кг. и 5-то мято в дисциплина ката. Анна Костадинова също спечели бронз в дисциплина кумите - кат. до 37кг, а Даниел Цветков се класира на 5-то място, след две победи и една загуба, и в двете индивидуални дисциплини- ката и кумите, кат. до 32 кг.

При младша възраст, Васил Павлов е 3-ти на кумите, кат. до 45кг и 5-ти на ката. Изабел Ризова завърши пета на ката.

На състезателите от КК „Мак Доналд"им предстои участие в „Национална Купа" за деца и младша възраст , която ще се проведе на 5-6- ти ноември в град Хасково.