Волейболистите на Добруджа загубиха с 0:3 от Арда
Волейболистите на Добруджа загубиха с 0:3 от Арда / netinfo

Волейболистите на "Добруджа" загубиха с 0:3 гейма срещата си с отбора на "Арда"-Кърджали. Мачът от втората седмица на Националната волейболна лига се игра пред около 200 зрители в зала "Русалка".

Срещата започна равностойно, с индивидуални грешки на играчите и от двата тима. Постепенно гостите набраха преднина и се наложиха с 25:19.

Във втория гейм момчетата на "Добруджа" рухнаха психически и изходът бе плачевен - 25:13, отново в полза на "Арда".

В третия решаващ гейм добричките играчи се мобилизираха и поведоха убедително в резултата, въпреки че допуснаха грешки при изпълнение на началния удар. Към края на гейма жълто-зелените водеха с 23:19 и всичко предвещаваше успех за тях. Волейболистите на "Арда" обаче показаха по-добра организация и по-голяма сработеност в отделните звена и отбелязаха 6 поредни точки.

Гостите успяха да изравнят до 23:23 и да поведат. Оттам насетне резултатът тръгна точка за точка. Психологически по-устойчивият тим на "Арда" се добра до победа с 33:31 в гейма и с това спечели мача.

Утре от 16 часа в зала "Русалка" ще се играе отложената среща между отборите на "Добруджа" и "Локомотив"-Пловдив.