Три медала за врачанските борци
Три медала за врачанските борци / снимка: Дарик Враца, Галя Василева

Два сребърни и един бронзов медала завоюваха врачанските борци от "Ботев-93" в класическия стил на проведеното във Враца Републиканското лично първенство за юноши.

Стилян Найденов в кат. до 74 кг отстъпи на финал на Петър Събев от ЦСКА, а Даниел Банков изгуби от Станислав Кънев от "Берое" - Стара Загора. Трето място за врачани донесе Веселин Цветков в кат. до 50 кг, а Богдан Цветелинов остана пети.

Кметът на Община Враца  д-р Костадин Шахов откри първенството, в което се включиха 122 борци от 19 клуба в страната.

netinfo

Ето и победителите в отделните категории: кат. 50кг. - Руси Русенов - Плевен, 55кг. - Петър Алучев - "Локомотив" - Пловдив, 60кг.- Радослав Василев - "Левски" - София, 66кг.- Никола Чочоров - "Черноморец" - Бургас, 74кг. - Петър Събев - ЦСКА, 84 кг.- Станислав Кънев - "Берое" - Стара Загора, 96 кг.- Хюсеин Хюсеинов - "Левски" - София и кат. 120 кг . - Любомир Димитров - "Рилски спортист" - Самоков.

За най-техничен състезател на първенството беше определен Радослав Василев, а за най-резултатен Станислав Кънев.