Автомоделисти от Враца спечелиха 9 медала
Автомоделисти от Враца спечелиха 9 медала / СТМК - Враца

Врачанските автомоделисти спечелиха девет медала на провелия се във Враца втори кръг на Държавния шампионат по автомоделизъм – радио управляеми модели с електро двигатели   и първи кръг от Държавния шампионат по  радио управляеми модели с ДВГ на 18 и 19 юни 2016г. – Враца. В турнира участваха 30 състезателя от 5 отбора ,членове на БФАМС.  Съдии  на кръга от Държавния шампионат бяха Тихомир Илчев, който ръководи строго и справедливо и  Иванчо Ганчов , който отговаряше за точното отчитане на резултатите.

В  Клас 1/10 Electric Stock з.м.с Дамян Петров след оспорвана борба и голяма конкуренция, завоюва златния медал следван от Мирослав Русев от Спортен клуб –град Левски и Тони Янчев от Асоциация на моделистите –София.

Клас 1/10 Electric Stock /деца / нашите състезатели Александър Вълков и Любомир Цветомиров  завюваха съответно второ и трето място, след поедителя Кристиян Костадинов  от СК  Кинетик Русе. Останалите състезатели на СТМК –Враца Самуил Кулев и Ванина Крумова в крайното класирате заеха  четвърто и шесто място.

Клас1/10 Electric touringпобедител е Калин Кокошаров от Асоциация на моделистите –София.

Клас 1/12 Electricпобедител е Мирослав Русев от град Левски , а втори остана Самуил Кулев от СТМК- Враца

Клас - 1:10 I.C. 200 MM PULL STARTER - Врачанският състезател Явор Антов завоюва второ място, след Тони Янчев от Асоциация на моделистите –София.

Клас - 1:10 I. C. 200 MM - Победител е  Кристиян  Крумов,  а второ място зае   Росен Ралчовски  и двамата от отбора на СТМК-Враца и двамата абитуриенти и вече студенти.

Клас - 1:5 ON ROAD В „кралския”  клас  з.м.с. Дамян Петров отново показа класа и завоюва златен медал, втори е Емил Карамфиров от Асоциация на моделистите –София, а след оспорвана борба Росен Ралчовски от СТМК –Враца   завоюва трето място.

На 18.06.2016г. в присъствието на Народния представител Петя Аврамова,  Малина Николова – областен управител на Област Враца, Росица Стаменова – представител на Министерство на младежта и спорта за Северозападна България, медии,  членове на македонското земляческо дружество -  Враца, гости, състезатели , близки и роднини на Огнян Филипов, дългогодишен председател на БФАМС, близки и роднини на Иван Иванов и Петьо Петков – състезатели и приятели на автомоделизма беше открита паметна плоча в памет на Огнян Филипов. По този начин пистата по автомоделни спортове в Социалния комплекс за работа с деца в град Враца получи името  писта „Огнян Филипов”.  Паметната плоча е подарък от Македонското земляческо дружество - Враца. В знак на благодарност посмъртно плакети получиха близките на Иван Иванов и Петьо Петков и Огнян Филипов от БФАМС.

С плакет беше отличен и друг приятел на  автомоделния спорт-  дългогодишен съдия и журналист Младен Кирилов. За пръв път в своята история БФАМС връчи ваучер за 100 евро   - такса  участие на Кристиян  Костадинов от СК „Кинетик”-  Русе за участие в Европейско  първенство  клас 1/10 electric mod в град Тренчин, Словакия.

Следващото състезание от календара на БФАМС  и ЕФРА – Гран При „Леденика”  2016, ще се проведе на 08 -10 юли 2016г. в местността Леденика.