Виолетовите втори на турнир в Ловеч, юноша на Тулуза дойде на проби
Виолетовите втори на турнир в Ловеч, юноша на Тулуза дойде на проби / Дарик нюз, архив

Победа срещу „Нефтохимик" с 2:0 и загуба от „Литекс" със същия резултат записа отборът на „Етър- 24" на тристранен блиц турнир в Ловеч. Мачовете бяха от по едно полувреме от по 45 минути. Срещу бургазлии старши треньорът Цанко Цветанов започна с Цанков на вратата, а пред него разположи Гайдаров, Гаджалов, Тих. Трифонов, Атанасов, Н. Петров, Анев, Станкев, Садула, Красен Трифонов и Пивати.

Още в 4- ата минута след центриране от корнер Костадин Гаджалов с глава вкара за 1:0. Съперникът можеше да изравни, след като Колев се откъсна сам срещу вратаря отдясно и стреля по диагонала, но Цанков спаси. В 15-ата минута Красен Трифонов проби отляво и намери Йоан Пивати, който стреля до гредата. 21 минути по- късно Пивати открадна топката в центъра напредна и потърси комбинация, а Христо Лемперов в желанието си да пресече подаването заби автогол за 2:0 в полза на етърци. До края Красен Трифонов изведе на чиста позиция Пивати, който би над гредата.

Според регламента победителят трябваше веднага да срещне домакините, които в 41-градусовата жега излязоха със свежи сили.

През това полувреме Цанко Цветанов използва: В. Димитров, Гайдаров (16 Макенджиев), Гаджалов, Т. Трифонов (35 Ангелов), Атанасов, Петров (30 Киков), Анев, Станкев (30 Николаев), Садула (20 Димов), Арчи Фатаки, Грегори Жандре.

„Литекс" започна агресивно и в 3- ата минута Момчил Цветанов принуди Венци Димитров да се намесва.

След още четири минути контра на „виолетовите" изведе петима играчи срещу двама защитници. Грегори Жандре пусна пред празната врата на дошлия на проби юноша на френския "Тулуза" Арчи Фатаки, който стреля над напречната греда.

В 32- ата минута Божиков с глава откри головата сметка на литексите, а в 38- ата минута Галин Иванов реши спора с второ попадение.

В третия мач „Литекс" би също с 2:0 „Нефтохимик" и спечели турнира, а етърци останаха втори.

„Много доволен съм от участието ни в турнира, макар че съжалявам, че не играхме пълен мач срещу „Литекс". Резултатите не ме интересуват, ако съм искал да бием непременно, щеше да играе основният ни състав 90 минути. Ние си работим по план сега голяма част от футболистите трябваше да играят повече от едно полувреме. Голяма част играха, накрая пуснах и по-младите играчи да усетят какво е "А" група. За мен това беше добра проверка, на хубав стадион и терен. На този етап Грегори Жандре и Арчи Фатаки остават на проби, има време да решим", коментира Цанко Цветанов.