Виолетовите пропуснаха убедителна победа, накрая трепериха
Виолетовите пропуснаха убедителна победа, накрая трепериха / Дарик нюз, архив

180 секунди след началото на мача Стойчо Младенов чукна топката към брат си Александър Младенов в наказателното поле и последният с техничен удар хвана в крачка вратарят на гостите Николай Марков за 1:0. Попадението допълнително наля сили на домакиите, които натиснаха здраво. При бърза контра Сашо Младенов даде страхотен дълъг пас на брат си Стойчо, който залъга и намери Александър Русков. Нападателят финтира стража на „Добруджа", но си скъси ъгъла и стреля във ваншната страна на мрежата.

В 8- ата минута Радослав Анев посрещна отбита топка около границата на наказателното поле и от там със силен удар я заби под напречната греда за 2:0.

Добричкият тим опита да се върне в мача и предизвика едно- две разбърквания пред вратата на Цанков. Етърци отговориха с контри, като при една от тях Стойчо Младенов остана очи в очи с Марков, който успя да запази мрежата си от трето попадение.

В 37- ата минута Стойчо Младенов намери непокрития Кямил, който от движение стреля над гредата. Двойно подаване между братя Младенови пък освободи Стойчо, но отново Марков бе излязъл напред и хвана топката. Травма в глезена обаче извади от игра в 41- ата минута Александър Младенов и това повлия върху остротата на тима до края на мача. В самия край на полувремето великотърновци поискаха дузпа, след като резервата Мосауи влезе в наказателното поле и бе спрян от защитник.

В 50- ата минута игралия часове след вирусна атака Гайдаров проби и стреля опасно до гредата, а по- късно нов негов силен удар от 30 метра принуди вратаря да лови. Изненадващ шут на Стойчо Младенов бе изби от Марков, а в 66- ата минута Анев навлезе отляво и би остро, но Марков пак спаси.

Постепенно етърци отпаднаха физически и намалиха темпото, което позволи на гостите да тръгнат напред. В 70- ата минута Славомир Илиев премина бранител на домакините и стреля по диагонала за 2:1.

Последната голова възможност за великотърновци бе в 82- ата минута, когато Томаш хвърли чудесен пас към Кямил, чийто удар мина над гредата.

В даденото триминутно продължение гостите изпълниха фаул директно срещу вратата, а след това и два корнера, но Цанков и защитата се справиха и трите точки останаха на „Ивайло".

„Етър- 24": Цанков, Гайдаров, Макенджиев, Русев, Томаш, Русков, Райнов, Кямил (92 Сечков), Анев, Ал. Младенов (41 Мосауи), Ст. Младенов (78 Меестер).