Студентите паднаха и от бистришките тигри
Студентите паднаха и от бистришките тигри / Дарик нюз, архив

Четвърта поредна загуба записа отборът на „Академик” и отново разочарова свищовските привърженици на футбола. Новият старши треньор Румен Стоянов направи две промени в основния състав, като на вратата започна Иван Иванов, а напред бе опитният нападател Десислав Русев. През първата част „студентите” пропусна няколко положения да поведат в резултата. В 10- ата минута Тодоров стреля от фаул, но вратарят на гостите хвана топката. При следващата атака Русев изведе Игнатов, чийто силен удар бе избит от стража в корнер. В 15- ата минута гол на Божов от „Витоша” не бе зачетен, заради нарушение срещу вратаря. Малко по- късно Десо Русев падна в наказателното поле на гостите, след сблъсък с бранител, но реферът прецени, че няма основание за наказателен удар.

В самия край на полувремето Евгени Игнатов центрира отляво към Тодоров, който се размина с топката пред голлинията.

Втората част започна с нов пропуск на Тодоров, последван от по- активни действия на столичани. В 57- ата минута бившият етърец Четин Садула с премерен удар вкара единствения гол в мача за 0:1. „Витоша” можеше и да удвои в 70- ата минута, когато Стоянов намери отлично Божов, който прати топката в левия стълб.

Домакините опитаха натиск и в 81-ата минута Каролев бе изведен сам, но би в тялото на вратаря.

„Академик”: Ив. Иванов, Каролев, Граматиков, Бачев, Кр. Михайлов (75 Методиев), Ив. Михайлов, Тодоров, А. Иванов (81 Любомиров), Тафраджийски (28 Колев), Русев, Игнатов.