С два гола на Тишо Кънев горноряховци пречупиха коравите видинчани
С два гола на Тишо Кънев горноряховци пречупиха коравите видинчани / Дарик нюз, архив

С два гола на Тишо Кънев и един на Красен Трифонов горнооряховските локомотивци спечелиха с 3:1 “Бдин” /Видин/ и завършиха полусезона в Северозападната “В” група с шест поредни победи. Успехът обаче не дойде лесно, за което заслуга имат, както домакините, неуспели в големи периоди от време да наложат надмощие, така и коравите гости, играли откри и агресивен футбол. Мачът тръгна с натиск на “железничарите”, но в 9- ата минута вратаря им Александър Димов сбърка при изнасянето на топката. Последва силен удар от движение на видински футболист, при който топката срещна разперената встрани от тялото ръка на Красен Славчев на метър навътре в наказателното поле. Прецизно ръководилият двубоя рефер Георги Давидов моментално отсъди дузпа, но Димов се реабилитира и отрази изстрела от бялата точка на Николай Боянов. Локомотивци направиха няколко добри атаки, но завършващите подавания не се получиха, а ударите от дистанция минаха встрани от целта. Така дойде 26- ата минута, в която Красен Трифонов центрира от фланга, Явор Генчев нанесе удар, Тишо Кънев подложи глава и между краката на вратаря на “Бдин” откри резултата 1:0. До почивката Боянов с глава можеше да изравни за гостите, а Балъков и Кънев да покачат разликата в полза на домакините.

След паузата видинчани изнесоха пресата си дълбоко в половината на горнооряховци и сполучливо им пречеха да организират атаките си. Шанс се откри пред Балъков, но вратарят на видинчани успя да хване топката пред краката му. В 71- ата минута Любо Генчев намери брат си Явор, но ударът на последният мина над целта. Така дойде 78- ата минута, в която отбраната на “Локомотив” не се намеси добре при статично положение и при Станислав Георгиев изравни 1:1.

180 секунди по- късно сбърка пък защитата на гостите, която не се ориентира и с бързо изпълнение на странично хвърляне Красен Трифонов изведе Йордан Петров сам срещу вратаря. Капитанът на домакините бе свален във вратарското поле от застигналия го Любенов и реферът за втори път посочи бялата точка в мача, а нарушителят получи червен картон. Тишо Кънев вкара отсъдената дузпа за 2:1, като това бе 27- ото му попадение с черно- бялата фланелка. В оставащото време бдинци тръгнаха ва банк, оголиха се и контрите на “железничарите” станаха много опасни, а Тишо Кънев и Явор Генчев последователно не успяха да преодолеят стражът на гостите. В 90- ата минута видинчани направиха неуспешен опит за изкуствена засада, Красен Трифонов остана сам, залъга вратаря и със силен шут приключи спора 3:1.

“Локомотив”: Димов, Панайотов, Стефанов, Славчев, Пенев, Петров /88 М. Иванов/, Л. Генчев,  Балъков /72 Димитров/, Кр. Трифонов /90+1 Л. Русев/, Я. Генчев, Кънев.