Пуснаха парното в ДКС В. Левски за зимния турнир по футбол
Пуснаха парното в ДКС В. Левски за зимния турнир по футбол / DаrikNews.bg, архив

Девет гола паднаха в първата вечер на зимния турнир по футбол във В. Търново. Срещите бяха много оспорвани, две от тях завършиха без победител. Бившият етърец Димитър Димитров откри головата сметка в тазгодишното издание на надпреварата. Той се разписа с отмерен удар в 16- ата минута на двубоя от група "А" между "Лас Вегас" и "Щастливеца" за 1:0. Буквално след подновяването на играта символичните гости изравниха чрез Калоян Георгиев. През втората част положения имаше и пред двете врати, но като цяло равенството бе справедлив изход.

Във втория мач за вечерта от група "Б"- "Гегитрейд" пречупи с 3:1 "Росониерите", като всички попадения паднаха в последните десет минути. За победителите вкараха Илиян Димитров и Мартин Иванов /2/, за победените при 2:0 намали Радослав Стефанов, но радостта му бе кратка, защото интригата изчезна още при ответната атака.
Георги Цветков реши третата среща за вечерта между "Света гора" и "Паника", които се подвизават в група "В". Той разпечати вратата на светогорците в 14- ата минута, а до края тимът му се бранеше без паника.

"Адзурите" и "Царевец" от група "С" приключиха вечерта без да се победят. Стилиян Илиев откри в 12- ата минута, дванайсет по- късно Йордан Кабакчиев изравни за "Царевец", за който тим играха и други познати в региона имена, като Аврам Аврамов, Евгени Цачев, Стефан Монин и т.н.

За втора поредна година футболните фенове няма да мръзнат в Двореца на културата и спорта „В. Левски" по време на зимния турнир. Вчера парното бе пуснато в съоръжението и снощи публика и играчи се радваха на прилични градуси. По инструкция термометърът трябва да показва поне 16 градуса над нулата, съобщи управителят на залата Сергей Данчев. Миналата година топлото е струвало на Община В. Търново между 30 и 35 000 лева, информира още той.

Праз тази година Общината е съорганизатор на футболния турнир със Зоналния съвет на БВС в старата столица и отпуска ползването на ДКС „В. Левски" за турнира безвъзмездно.

Тази вечер по програма са следните срещи: 17 ч. „Болярка"- „ Фортуна", 18 ч. „Комита"- ФК „Пауър Моушън", 19 ч. „Алекс ОК"- „Долапчиеви" и 20 ч."Лудата банда"- „Ив Комерс".