Плевенчани спряха устрема на Локомотив, всички резултати в кръга и класиране
Плевенчани спряха устрема на Локомотив, всички резултати в кръга и класиране / Дарик нюз, архив

Тежка загуба в Плевен претърпя отборът на “Локомотив” по- рано днес в мач от ХХІІІ- тия кръг на Северозападната "В" група. Горнооряховци не успяха да намерят път към вратата на “Спартак” в атака, а в защита да се справят с пъргавия Альоша Илиев, който им създаде много проблеми. Именно той проби отляво в 14- ата минута и подаде към Любомир Тодоров, чийто изстрел опъна мрежата на “железничарите” за 1:0. Тодоров порази целта за втори път в 29- ата минута, изпълнявайки отлично пряк свободен удар от 25 метра. До почивката Даниел Цветков пропусна да огорчи за трети път гостите, биейки над вратата, но в 65- ата минута влезе отдясно и с плътен шут по диагонала реши всичко в мача с трето попадение. 180 секунди по- късно Альоша Илиев разтърси гредата над Петков. През цялото това време локомотивци атакуваха повече, но прибраните плевенчани се защитаваха спокойно и чак в 74- ата минута Красен Трифонов отправи опасен удар. Малко по- късно добра възможност се разкри пред Тони Балъков. В последните две минути горнооряховци пропиляха две чисти положения. Първо Тишо Кънев би край гредата, а в самия край на срещата вратарят на “Спартак Плевен”- Антонов, спаси удар на Савченко.

“Локомотив”: Ст. Петков, Пенев, Стоев, Фиданин, Панайотов, Й. Петров /60 Савченко/, Кр. Три фонов, Балъков, Я. Генчев, Л. Генчев, Кънев.