Пелистер се класира пети на турнира Юлиян Манзаров, тази вечер е финалният мач
Пелистер се класира пети на турнира Юлиян Манзаров, тази вечер е финалният мач / dariknews.bg

Македонският "Пелистер" се класира на пето място на турнира в памет на Юлиян Манзаров. Тази сутрин тима от Битоля, се наложи над "Единство" /Черна гора/ с 2:0.

За седмата позиция пък "Астра" /Плоещ/ разгроми домакините от "Академик" със 7:0. Довечера са двубоите за 3- 4 и 1- 2 място, в които се срещнаха "Стяуа"- ЦСКА и "Литекс"- "Славия". Ако ловчанлии победят "белите" купата ще е трета за тях.
В последните два мача от група "Б" нямаше изненади.

Както се и очакваше снощи "Славия" победи "Пелистер" с 2:0 и се класира за финала, а "Стяуа" удари "Академик" с  6:2 и игра за 3- 4 място. Този двубой обаче се разви много интересно.

Свищовските юноши вкараха гол от съблекалнята, чрез Калин Йошев, а в 10- ата минута вече водеха с 2:0, след попадение на Ивайло Данаилов. След това постепенно ръмънците установиха надмощие и до почивката стигнаха до 2:2, с голове на Богдан и Лупеш. През втората част Богдан бе точен още веднъж, Енаке, Станчо и Щефан дведоха нещата до 6:2 за "Стяуа".