Новият Етър В. Търново почна проверките с 5:0
Новият Етър В. Търново почна проверките с 5:0 / Дарик нюз

С резултатна победа с 5:0 тръгна новия „Етър В. Търново”. Възпитаниците на Сашо Ангелов изиграха първата си контролна среща Шемшево, където гостуваха на силния тим на „Алекс ОК”. На практика на терена бяха главно възпитаници на великотърновската школа от различни поколения. В състава на домакините се появиха добре познатите Пламен Костадинов, Стойчо Иванов, Петър Андреев, Пламен Панайотов, Танер Халилов, Иван Киряков, Светослав Станчев, Илиян Димитров, младият вратар Ивелин Бонев и др.

За гостите в игравлезе, започналият тренировки в края на миналата седмица, халф Илко Трифонов. С повечко опит са още Мариян Иванов, Светослав Караиванов и вратарят Венци Димитров.

В 4- ата минута именно Трифонов пропусна да открие резултата в полза на „виолетовите” след пас на Николай Николаев. Последваха удар на Стефан Гинчев, спасен от Ивелин Бонев и шут в напречната греда на Благовест Ангелов. „Алексите” отговориха с индивидуален рейд на Светльо Станчев и изстрел с глава на Илиян Димитров, отразен от Венци Димитров.

Мачът продължи на високи обороти, с акции и към двете врати, като Гинчев улучи за втори път гредата на тази пазена от Бонев, а Пламен Панайотов се размина на сантиметри с попадение в полза на домакините.

Новият "Етър В. Търново" почна проверките с 5:0
netinfo

В 25- ата минута Мариян Иванов центрира към Светослав Караиванов, който с глава прехвърли Ивелин Бонев за 0:1. Десет минути по- късно Караиванов покачи на 0:2, вкарвайки по диагонала директно от пряк свободен удар.

През този период „Алекс ОК” също атакуваше опасно и Петър Андреев от фаул стреля прострелно до гредата, а прехвърлящ удар на Станчев мина над самата врата. През втората част и двамата треньори направиха доста смени, а преимуществото на „Етър” стана по- осезаемо.

В 51- ата минута Димитър Байдаков стреля, вратарят отби, а Цветан Петров отблизо довкара топката за 0:3.

120 секунди по- късно Николай Иванов остана сам срещу, но би в аут. В 60- ата минута синът на бившият етърец Румен Иванов се отчете с точно изпълнение на свободен удар за 0:4. Крайното 0:5 фиксира Бисер Стоянов в 75-ата минута, пращайки топката в горния ъгъл.

До края „алексите” потърсиха почетен гол, но първо резервният вратар на етърци Ивайло Петков спаси удар отблизо на В. Димитров, а изстрели на Пламен Панайотов и Стойчо Иванов минаха над вратата. В сряда „Етър” гостува на „Янтра” в Габрово от 18 часа, а по същото време „Алекс ОК” приема ОФК „Павликени”.

„Алекс ОК”: Ивелин Бонев, Цветан Райков, Пламен Костадинов, Пламен Панайотов, Светлин Трифонов, Петър Н. Петров, Петър Гр. Петров, Светослав Станчев, Петър Андреев, Танер Халилов, Илиян Димитров (Кирил Борисов, Преслав Кънев, Красимир Тодоров, Ивайло Николов, Георги Георгиев, Венцислав Димитров, Иван Киряков, Стойчо Иванов, Иван Иванов, Винелин Петков).

„Етър ВТ”: Венцислав Димитров, Захари Захариев, Мариян Иванов, Цветан Петров, Мартин Николов, Благовест Ангелов, Илиян Трифонов, Николай Николаев, Светослав Караиванов, Георги Колев, Стефан Гинчев (Ивайло Петков, Бисер Стоянов, Николай Иванов, Стамен Тасев, Димитър Байдаков, Димитър Цонев, Милен Савов, Михаел Павлов, Валентин Антонов, Борислав Иванов, Светослав Йорданов).