Късен автогол донесе победа на Берое срещу Етър
Късен автогол донесе победа на Берое срещу Етър / beroe1916.com

Пред погледа на Илиан Илиев и още 4500 души на стадиона в Стара Загора Беоре победи Етър изключително трудно с 1:0. Решителното попадение дойде едва в края на мача, след като гостите си вкараха нелеп автогол, който ги лиши от заслужена точка. Страхотен мач за тима от Велико Търново направи резервният страж Венцислав Димитров, който спаси няколко чисти ситуации за гол.

Старши-треньорът на домакините Ивко Ганчев заложи на очакван състав, като единственото ново име в сравнение с мача срещу Лудогорец преди седмица бе Георги Андонов. Нападателят замени наказания Елиаш да Силва, с което Берое премина към схема на игра с двама футболисти в предни позиции.

В Етър също имаше промени спрямо тима, който загуби от Черно море миналия уикенд, като Димитров смени Цанков на вратата, а Красен Трифонов отстъпи мястото си на Николай Петров.

Мачът започна изключително равностойно, като в първите десетина минути гостите по нищо не отстъпваха на значително по-опитните домакини. В 11-ата минута Бето стреля от пряк свободен удар на около 28 метра от вратата на Акалски, но след рикошет стражът улови без проблем.

В 17-ата старозагорци организираха първата си по-опасна атака. Каядо центрира отдясно и намери Ливраменто в наказателното поле. Халфът отклони към Елио Мартинс, а бразилецът опита странична ножица, но шутът му срещна тяло на бранител и излезе в ъглов удар.

Последва бърза контраатака на Етър, но Луис Едуардо се засуети в наказателното поле и защитата в зелено и бяло овладя ситуацията.

Берое обаче започна методично да натиска съперника си и към края на полувремето положенията започнаха да валят. Пръво в 29-ата минута Мартинс проби сам по диагонала в наказателното поле, но стреля покрай целта, а в 37-ата бразилецът опита да вкара гол шедьовър. Той пое топката на около 25 метра от вратата и без забавяне опита да прехвърли Димитров, но вратарят на гостите изби в корнер.

Пет минути преди почивката Ливраменто демонстрира скорост отляво и влезе в наказателното поле. Халфът се справи с трима бранители и стреля, но Димитров изби. Топката все пак отиде в Георги Андонов, който от точката на дузпата я прати високо над гредата.

В добавеното време на първата част пък дойде най-спорната ситуация в срещата. Каядо центрира добре отдясно, Елио Мартинс скочи и стреля силно с глава към вратата, но играч на Етър я спря с ръка. Реферът Димитър Андреев обаче не отсъди наказателен удар и изправи целият домакински щаб на крака.

В първите двадесетина минути на второто полувреме тимът от Велико Търново успя да поизравни играта, като успешно затваряше празните пространства пред играчите на Ивко Ганчев. Логично треньорът на домакините прибегна до две смени, като влезлият в игра Родолфо можеше да вкара още с първото си докосване. Нападателят стреля без подготовка от около 27 метра, а мощният му удар почти облиза напречната греда.

В 70-ата другата резерва Жоао де Салеш проби отдясно и вдигна топката към Мартинс в наказателното поле, но ударът на нападателя бе париран от вратаря. Венцислав Димитров затвърди чудесното си представяне само минути по-късно, когато отрази опасен шут от фаул на Георги Андонов от 20 метра. Топката летеше право под сглобката на вратата, но стражът с невероятен плонж изби.

В 82-ата минута може би най-добрият в редиците на Берое Елио Мартинс отправи изненадващ удар от дистанция в долния ляв ъгъл, но Венцислав Димитров отново показа класа и спаси.

Той обаче бе безпомощен в 87-ата минута, когато появилият се преди секунди Костадин Гаджалов го прехвърли в опита си да изчисти центриране на Веселин Пенев.

По този начин Берое вече има 6 точки на сметката си и заема 4-о място във временното класиране, докато Етър се смъкна на 11-а позиция със своите 3 точки.

Берое - Етър Велико Търново 1:0

1:0 Гаджалов (автогол) 87'

Берое: Акалски; Еуженио, Зафиров (к), Иванов, Пенев; Лоузейро, Ливраменто, Каядо /Родолфо - 56/, Христов /Де Салеш - 63/; Андонов /Велев - 92/, Мартинс.

Старши-треньор: Ивко Ганчев

Етър: Димитров; Маркес, Трифонв, Макенджиев, Атанасов; Анев, Петров, Станкев /Гаджалов - 84/, Садула; Бето /Нери - 60/, Едуардо.

Старши-треньор: Цанко Цветанов