И Атанас Атанасов излетя от Етър-24
И Атанас Атанасов излетя от Етър-24 / Дарик нюз, архив

Крайният бранител Атанас Атанасов стана четвъртият освободен от "Етър-24" футболист след уволнението на Цанко Цветанов. Преди него със същата формулировка "прекратяване на трудовите правоотношения съгласно Кодекса на труда" бяха отпратени Мартин Станкев, Ели Маркес и Радослав Анев. Бразилецът Луис Едуардо пък си тръгна по собствено желание.

Вчера Атанасов не взе участие в контролната среща с "Видима- Раковски" в Севлиево, която бе загубена с 2:1. Старши треньорът Сердар Даят пусна в игра Павле Велимирович, Русев, Т. Трифонов, Тико, Нери, Саидходжа, Жак Флей, Али, Николаев, Мохамат, Касъл, В. Димитров, Гаджалов, Макенждиев, Хикмет, Байдаков, Пивати и Такак.

След центриране на французина Жак Флей, Дормушали Саидходжа вкара с глава за 0:1 в 21- ата минута. До края на полувремето той и дошлият  на проби Али, пропуснаха по една възможност. Севлиевци вкараха два бързи гола в 34- ата и 37- ата минути, с които стигнаха до пълен обрат.

Пловдивският рефер Владимир Вълков ще свири съботното гостуване на "виолетовите" в Бургас на местния "Черноморец". Срещата е на стадион "Лазур" от 16:30 ч. на електрическо осветление.

Асистенти на Вълков са Мартин Маргаритов и Георги Калудов също от Пловдив, а четвърти съдия е Драгомир Драганов от Варна. До края на полусезона великотърновския тим ще домакинства на "Славия" и "Ботев" /Пловдив/ и ще гостува на "Левски".