Хандбалистките разгромиха габровския Бъки
Хандбалистките разгромиха габровския Бъки / netinfo
Разгромна победа с 20 гола разлика срещу регионалните си съпернички от “Бъки” записаха в събота хандбалистките на “Етър- 64”. Възпитаничките на Йонка Генчева изиграха най- силния си мач през това първенство. Отборът бе изключително мотивиран, заради поведението на габровки в срещата миналата събота, когато етърки биха в зала “Орловец”, но съперничките им изпуснаха нервите си и се стигна до грозни сцени. Великотърновки действаха много сигурно в защита, вратарките Гергана Александрова и Деси Николова бяха стабилни, а напред се получиха и контрите, и постепенните атаки. Така зрителите видяха много атрактивни попадения, включително и едно отбелязано от Деси Николова, която от своето вратарско поле прехвърли вратарката на “Бъки”. В 23- ата минута резултатът бе 14:2 за етърки, които след това леко намалиха оборотите и позволиха на съперничките си да отбележат шест безответни гола. След почивката виолетовите отново се разиграха и закономерно разликата започна да расте. След този мач, с който започна втория дял от първенството, предстои пауза до 6 декември, заради участие на националния женски отбор в квалификации. Днес за лагера на разширения състав във Варна заминават Даниела Коцева и Ина Стоилова.
“Етър- 64”: Александрова, Бурнева /4/, Стоилова /8/, Коцева /4/, Семерджиева /6/, Стефанова /6/, Христова /9/ / Д. Николова /1/, Трифонова /2/, Дончева/.