Хандбалистките пак биха Бъки, една победа ги дели от пета поредна титла
Хандбалистките пак биха Бъки, една победа ги дели от пета поредна титла / Дарик нюз, архив

Втори домакински успех във финалния плейоф за титлата записаха хандбалистките на „Етър- 64". Снощи великотърновки отнесоха „Бъки" с 30:19 и поведоха с 2:0 победи.

Този път в ДКС „Васил Левски" се развихриха младите надежди Станислава Димитрова и Деница Иванова, отново отлично пазиха вратарките Гери Александрова и Деси Николова, като цяло силно игра целият тим.

„Етър-64" дръпна с 2:0 с две попадения на Станислава Димитрова, но до 6- ата минута габровки доведоха нещата до 3:3. Последва ново равенство 4:4, след което Шир Вакрат вкара важен гол, а с попадения на Димитрова, Зоя Стефанова и Деница Иванова етърки дръпнаха с 8:5. При 10:6 последва нов решаващ момент, когато „Бъки" бе с човек повече, но Александрова спаси дузпа, а при контра Соня Богданова вкара ефектен гол. Така почивката дойде при 15:10.

В началото на втората част се стигна до 19:10, средата и разлаката набъбна до 26:13. От този момент Йонка Генчева пусна постепенно в игра Зорница Стефанова, Дария Събева, Кристина Стефанова, Петя Кръстева и Габриела Янкова, като в един момент на терена останаха само девойките старша възраст, които поддържаха разликата почти до края. От трибуните етърки бяха подкрепяни от бившата си съотборничка Камелия Грънчарова, която от години живее във Франция, а сега е тук заедно със съпруга си, треньор по футбол и спортен журналист, и техния малък син.

Третият мач е в габровската зала „Орловец" на 5 юни и при нова победа етърки ще триумфират с титлата. От фенклуба на „Етър- 64" организират записване на желаещите да пътуват за двубоя до 31 май на тел. 0899 894417. Тръгването е на 5 юни в 16:30 ч. от стадион „Ивайло".

„Етър- 64": Александрова, Богданова 4, Зоя Стефанова 6, Коцева, Ст. Димитрова 8, Вакрат 5, Дончева (Николова, Д. Иванова 5, Зорн. Стефанова 1, Кр. Стефанова, Събева 1, Кръстева, Янкова).