Хандбалистките отвяха Бъки в първия плейоф за титлата
Хандбалистките отвяха Бъки в първия плейоф за титлата / Дарик нюз

Хандбалистките на „Етър- 64” започнаха с повече от убедителна победа финалния плейоф за защита на титлата. Снощи великотърновки отнесоха с  34:20 претендентките от габровския „Бъки”. Успехът е най- разгромният срещу съперничките им от доста време насам и показа, че в края на сезона възпитаничките на Йонка Генчева са във впечатляваща форма.

Пред почти пълните трибуни в ДКС “В. Левски”, гостенките първи стигнаха до гол в срещата за 0:1, но последва бърз обрат до 2:1 и 3:2, а в 8-ата минута бе и последното изравняване на резултата 3:3. В този период два пъти поред габровки излизаха съвсем сами срещу вратата, но в първата ситуация Деси Николова спаси, а във втората топката срещна гредата.

Постепенно домакините наложиха превес и преднината започна да расте след красиви голове на Станислава Димитрова, Зоя Стефанова, Даниел Коцева и Зорница Стефанова. В 20-ата минута разликата бе вече пет гола 11:6, а почивката дойде при 16:9. Много силно играха вратарката Деси Николова, отчаяла дузпаджийките на габровки и Станислава Димитрова, която успешно реализираше и 7-метровите хвърляния, а опитните Зоя Стефанова и Даниела Коцева държаха отбора отвътре .

През паузата между двете части отбора бе подкрепен от малките мажоретки от ЦДГ “Соня”, облечени в костюмчета в шампионския виолетов цвят, които също бяха наградени с бурни аплодисменти от публиката.

Хандбалистките отвяха "Бъки" в първия плейоф за титлата

В края на първата и началото на втората част етърки нанизаха осем поредни гола, без да позволят на гостенките да се разпишат нито веднъж за 12 минути! Така от 13:9 авансът стигна до 21:9 и мачът бе напълно решен. В 45-ата минута Мирела Павлова докара нещата до 14 гола аванс 27:13 и Йонка Генчева пусна последователно всички девойки старша възраст, които запазиха до край разликата и срещата приключи при 34:20.

Тя бе изгледана и от завърналите се в почивка от Анкара Соня Богданова и Гери Александрова, които със своя отбор влязоха в Суперлигата на Турция.

Тази вечер от 18 часа е втория мач в ДКС „Васил Левски”. На 7 и 8 юни са следващите два плейофа в зала “Орловец” в Габрово, като по регламент се играе до три победи. Ако се стигне до 2:2 и се наложи пети двубой, той ще е на 14 юни, отново във Велико Търново.

„Етър- 64”: Д. Николова, Ст. Димитрова 9, Дончева 4, Д. Кръстева, Зоя Стефанова 4, Зорн. Стефанова 7, Коцева 4 (Павлова 3, Събева, П. Кръстева, Димова 2, Янкова, Кр. Стефанова 1, Г. Николова).