Хандбалистките на Етър-64 приключиха с евротурнирите
Хандбалистките на Етър-64 приключиха с евротурнирите / Дарик нюз, архив

Европейската мечта на хандбалистките от "Етър-64" приключи след две загуби от украинския "Карпати". След като взеха първата среща в Ужгород със 17 гола разлика във втората в ДКС "В. Левски" украинките биха с 28:40.

Както преди седмица, така и в събота равновесието бе в началните минути до 3:3. След това гостенките дръпнаха с два гола и след 6:8 започнаха постепенно да трупат аванс. Почивката дойде при 11:23, като основните проблеми на етърки бяха в защита.

След почивката картината не се промени особено, украинките успяха да стигнат около 50- ата минута до 16 попадения разлика в своя полза, като резултатът бе 18:34 и 19:35.

„Играхме достойно, но на всички е ясно, че отборът им е много качествен, с много състезателки на високо ниво. „Карпати" ще стигне далеч в турнира. Подборът при тях е много по- голям. Донякъде успяхме, особено през второто полувреме. Когато ни притискат в защита и нападение става трудно, но се представихме достойно", коментира Йонка Генчева.

Утре от 18:00 часа етърки приемат новака в „А" група „Нове" /Свищов/ в мач за първенство.

"Етър- 64": Александрова, Захарова, Богданова /4/, Бурнева, З. Стефанова /4/, Коцева /2/, Вакрат /10// Д. Николова, Ст. Димитрова /5/, М. Павлова, М. Дончева /2/, Д. Иванова, Зорн. Стефанова/