Етърци взеха първа домакинска победа в А група
Етърци взеха първа домакинска победа в А група / Дарик нюз, архив

"Етър- 24" постигна първа домакинска победа след влизането в  "А" група и се отлепи от последното място в класирането. Твърде малко хора обаче видяха успеха, по трибуните имаше не повече от 1000 души. Сред тях бяха социалният министър Тотю Младенов, бивш кмет на Враца, почетният консул на Израел у нас проф. Красимир Методиев и областният управител проф. Пенчо Пенчев. Агитката на "виолетовите", също доста оредяла, отново опъна плакати срещу мажоритарния собственик Фейзи Илханлъ.

Великотърновци бяха водени от Калоян Чакъров, тъй като новият старши треньор Сердар Даят все още не е картотекиран в БФС. На практика отборът бе съвсем различен от предишните срещи, заради освободени и контузени футболисти. Дебют направи холандецът Яшар Такак, който много прилича на Борислав Георгиев- Бобъра по стойка и движение. Такак определено показа, че е грамотен технически и тактически, но има да наваксва физически. На негово място към края влезе другият нов- Азрак Махамат, който също показа качества.

В 12- ата минута Дормушали Саидходжа излезе сам срещу вратаря на гостите, но се забави и топката му бе избита в корнер. На свой ред врачани отвърнаха с удари на Маркети и Якимов.

В 32- ата минута след центриране на Красен Трифонов Саидходжа с глава прати топката над гредата. След подаване на Такак пък Бруно Висенте едва не си вкара автогол. В последната минута и двата тима пропиляха по една възможност. Първо Байдаков пропусна на празна врата, а при ответнаха атака остър удар на Христов мина до гредата.

Единственият гол падна в 54- ата минута, когато Ахмед Хикмет стреля от фаул, от трийсетина метра, Красен Трифонов плъзна топката и тя излъга вратаря на врачани за 1:0. Малко след това Нери излезе сам срещу стража на гостите, който изби в корнер. Постепенно "Ботев" овладя централната част на терена и натисна.

В 66- ата минута Владислав Романов прехвърли Венци Димитров и топката кацна върху напречната греда. При следваща акция удар на Амендока мина до гредата. Нов пропуск направи Романов, а Илиев би в аут от добра позиция.

„Когато спечелиш 3 точки, винаги е добре. Не бяхме компактни и в кондиция през целия мач, но отборът се бореше, а играчите вярваха в това, което правят. Имахме още 3-4 шанса за гол, но в последните десет минути противникът също имаше възможности. След три седмици отборът ще изглежда по друг начин физически, от седмица на седмица ще играем все по-добре", коментира Сердар Даят.

„Етър- 24": Димитров, Гаджалов, Такак /74 Махамат/, Макенджиев, Атанасов, Петров, Нери /84 Т. Трифонов/, Кр. Трифонов, Хикмет, Байдаков /73 Николаев/, Саидходжа.