Етър-24 пречупи ФК Монтана с гол минута преди края
Етър-24 пречупи ФК Монтана с гол минута преди края / Дарик нюз, архив

„Етър 1924” стартира пролетния дял от първенството на „А” група, както и есения с победа над ФК „Монтана”. Международната селекция на Сердар Даят удари с 2:1 друг тим от дъното на таблицата и пое глътка въздух в битката за оцеляване. Мачът на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен бе много оспорван и се реши минути преди края. По трибуните имаше около 150 зрители, повечето от В. Търново. Агитката не бе там.

Символичните домакини имаха превес през първата част, като закономерно стигнаха до гол още в 15- ата минута. Любомир Любенов центрира от десния фланг точно на главата на връхлитащия Саидходжа, който откри за 1:0. Последваха още няколко атаки на етърци, а Монтана отговори в 26- ата минута. Тогава опасен пробив завърши с центриране от дясно към Младенов, но защитник се намеси и изчисти. В 38- ата минута Владислав Златинов отправи опасен удар, вратарят Филипович изби, а от чиста позиция Младенов при добавката шутира над вратата.

Отново Златинов в 47- ата минута от фаул би опасно над гредата, а за етърци Циенциала центрира и Саидходжа от воле прати топката в аут.

Десетина минути след началото на втората част монтанци останаха с човек по- малко. Мартин Ковачев направи отново грубо нарушение и главният рефер Вихрен Манев му показа втори жълт картон и респективно червен.

Последваха два пропуска на Саидходжа, който след пас на Флей от трудно положение с глава стреля до гредата, а малко след това от 3 метра насочи топката във вратата, но защитник в последния момент изби в корнер.

В 72- ата минута Иван Михов се възползва от центриране от ляво и с глава изравни 1:1.

Минута преди края при изпълнение на ъглов удар Циенциала скочи най-високо и с глава оформи крайното 2:1.

Старши треньорът Сердар Даят, заяви че е трябвало победата да бъде постигната във В. Търново, а ремонтът на стадиона е имало кога да се прави. Според него напрежението е нормално, защото мечът е бил финал за трите точки.

След успеха „Етър 1924”продължава да бъде последен във временното класиране с актив от 11 точки, а монтанци са 14- ти с една повече.

ФК „Монтана”: Филипович, Циенциала, Хримович /87 Рисхолт/, Кастелана, Протасевич,Махамат, Фатих Иълмаз /76 Веселинов/, Красен Трифонов /к./, Флей /87 Шайесте/, Саидходжа, Любенов.