Емил Денев спечели титлата в рали-шампионата
Емил Денев спечели титлата в рали-шампионата / netinfo
Екипажът на “Автоекспрес” Емил Денев-Богомил Ненов спечели титлата в клас N-2 два кръга преди края на рали-шампионата. Двамата победиха на рали “Сосер”, което се проведе в околностите на Сливен и успехът за тях бе пети от шест проведени до сега кръга. През първия ден те имаха малшанса да катастрофират в паднала на трасето скала, но въпреки това успяха да наваксат изоставането и да оставят на две минути след себе си втория Стефан Желязков от Сливен. "Помогна ни Екатерина Стратиева, която в момента води в планинския шампионат в нашия клас. Тя ни даде необходимия носач, който бе пострадал от удара. За около две минути го сменихме и в крайна сметка сме първи. Ралито бе много трудно, отпаднаха 18 екипажа, почти не остана кола която да не се завърти или да не спука гума. Благодаря на всички, които ни помагаха през тази трудна за нас година. Титлата е за приятелите ни”, каза Емил Денев. Той за четвърти път е първи в България в N-2, като последните две шампионски купи печели със “Ситроен Саксо”. По финансови причини Емил Денев няма да стартира на “Ю-рали” в Сърбия, но ще участва в последния старт рали “Твърдица”. В клас N-2 дебют в рали-шампионата направи Огнян Герджиков, като стартира с “Корсата” на президента на “Етър- рейсинг” Димитър Стефанов. В последната скоростна отсечка обаче автомобилът му получи повреда и отпадна от състезанието. Второ място за “Етър- рейсинг” в А-5 спечели Тодор Тодоров. В събота неговата кола “Фолксваген Поло” събори каре и в неделя трябваше да стартира по системата Супер-рали, с наказателно време. С премерено каране Тодор Тодоров завърши състезанието, заедно само с още един пилот от своя клас. Петко Петков е четвърти в N-3, но в генералното класиране е най- напред от пилотите от региона - 13-ти. Веднага след него е Емил Денев. Екипажът на “Боила Автомотор Спорт” Димитър Илиев-Янаки Янакиев с “Мицубиши” спечели рали “Сосер”, а с това и националното първенство. Освен титлата за годината Димитър Илиев вече притежава и рекорда от най- много спечелени ралита в един сезон - шест победи от шест старта. До този момент рекордът принадлежеше на шампиона на България в ралитата старозагореца Георги Петров, спечелил 5 от 6 състезания в първенството на страната за 1996 г.