Бургазлийка стана шампионка по художествена гимнастика във В. Търново
Бургазлийка стана шампионка по художествена гимнастика във В. Търново / Дарик нюз

Мария Матева от клуб "Олимпия 74" (Бургас) спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", което се проведе във Велико Търново. Матева триумфира със сбор от 64.575 точки. Втора в класирането завърши Невяна Владинова "Левски" с 63.200 точки, а трета остана Сара Стайкова "Левски-Триадица" с 62.075 точки.

Симона Пейчева от "Академик" (София) се нареди шеста при завръщането си в спорта след четиригодишна пауза. Трикратната световна шампионка получи общо 56.750 точки, след като изигра без грешка всичките си съчетания. При жените участваха общо 18 гимнастички.

Индивидуално Невяна Владинова взе три златни и един бронзов медал Владинова стана първа на обръч, на бухалки и на лента, а на топка е трета. Мария Матева победи на топка.

При девойките старша възраст всичките четири златни медала завоюва Бистра Старейшинска от "Левски". Домакините от "Етър- Елит", които получиха само суперлативи за организацията на шампионата от президента на Федерацията Илияна Раева, постигнаха най- големия индивидуален успех в историята на клуба при девойките младша възраст. Малката грация Гала Захариева, която е за първа година във възрастта, се подреди пета в многобоя. Във финалите на топка и въже тя е съответно четвърта и шеста.

Община В. Търново подкрепи финансово, проведеното за първи път извън столицата елитно първенство на страната, и подари спектакъла "Звук и светлина" на участнички, съдии и гости, които го наблюдаваха от ВИП- площадката.