17 медала за каратеките на АК “Калоян” от първенството на младшата възраст
17 медала за каратеките на АК “Калоян” от първенството на младшата възраст / netinfo

147 каратеки от 28 клуба участваха в Държавното първенство по карате до за юноши и девойки младша възраст. В Плевен състезателите на АК “Калоян” спечелиха 17 медала. Никол Графова стана шампион на ката и е втора на кумите в категория +55 кг. Две трети места в двете дисциплини взе Калина Кандиларова. Борис Димитров е със сребро на ката и бронз на кумите.

Златен медал спечели Марина Георгиева на кумите в -50 кг., при родените през 1992 година. В същата възраст Антон Васев и Денислав Нанев играха два финала по между си и взеха по едно първо и по едно второ място. На ката спечели Васев, а на кумите в -65 кг. Нанев.

Шампионка при девойките родени през 1991 г. на кумите в -55 килограма стана София Меламед, която е и с бронз на ката. Мартин Графов е трети на кумите и пети на ката.

Девойките на великотърновския клуб в състав Марина Георгиева, Никол Графова и Калина Кандиларова са втори отборно на ката.

На кумите и ката отборно Денислав Нанев, Антон Васев, Мартин Графов и Бисер Иванов спечелиха сребърни отличия.