МФК Спартак победи ФК Русе с 8-4
МФК Спартак победи ФК Русе с 8-4 / Bulgaria beach soccer
Отборите на МФК Спартак и Спортната асоциация на МВР записаха победи в първите две срещи от започналия тази вечер във Варна Супер финал на държавното първенство по плажен футбол. Надпреварата, която се организира от комисията по бийч сокър към Българския футболен съюз, се провежда на специално изграден стадион на пясъка в квартал "Аспарухово и ще завърши в неделя.
Шампионите от Варна надиграха ФК Русе с 8:4. Пет попадения реализира Филип Филипов, два пъти точен бе Павел Адамов, а веднъж се разписа Станислав Джамбазов. За русенци две попадения реализира Александър Иванов, а по едно - Живко Парашкевов и Валентин Валентинов. Резултатът бе 2:1 след първата третина, след втората стана 6:1, а в последните 12 минути Спартак отбеляза два срещу три гола на своя съперник в група "Б".
Във втория мач за деня СА-МВР удари с 3:0 другият софийски тим Искър. След нулева първа третина Никола Данчев откри в 4-ата мин. на втората част, а до края й Антон Вълков удвои. В заключителния период Мирослав Андреев си вкара автогол, оформяйки крайния резултат. Утре двата столични отбора имат по един мач в своята група "А" с петкратния шампион Одесос (Варна).
Победителите в двата потока играят финал в неделя, вторите определят бронзовия медалист, а третите се срещат за пето и шесто място.