Черно море Тича спечели срещу "Спартак"
Черно море Тича спечели срещу "Спартак" / Добри Атанасов
„Черно море Тича“ спечeли пети успех, след като надигра „Спартак“ със 105:99. Двата тима разчитаха най-вече на атаката, а действията в защита бяха забравени. Варненци се възползваха от натрупаните повече нарушения на противника в края на мача успяха да се откъснат в заключителните секунди на двуоя.
Нито един от тима не успяваше да се откъсне в резултата през първата четвър. Общо 9 пъти се сменяше лидерството, като най-голямата разлика в полза на някой от тимовете бе 3 точки. В заключителните секунди на четвъртината, чрез Дудев гостите успяха да вземат преднина от четири точки.
През втората четвърт варненци успяха отново да излязат напред в резултата най-вече на играта на Димитър Илиев. Гардът, който бе привлечен от ИУ Варна, разнообрази много играта на „моряците“. Въпреки това гостите си вънаха преднина след отлична стрелба от далечно разстояние – 51:57 за Спартак.
След почивката „моряците“ разчитаха повече на високите си състезатели въстановиха отново равенството. Стрелбата на плевенчани от далечно разстояние забуксува, като през първите 20 минути бе близо 64%. Допълнително те бяха затруднени от натрупаните фалове на основните им играчи. В последните 4 секунди на четвъртината двата тима все пак си отбелязаха по една тройка за да фиксират 77:73 в полза на „Черно море Тича“.
Решителната част стартира ударно за домакините, след 8 безответни точки преднината им стана двуцифрена. 6 минути преди края на мача за пет лични нарушения играта напусна Герасим Николов. Въпреки късата скамейка плевенчани стопиха пасива, а след тройка на Коев преднината на домакините падна само до 2 точки – 93:91. Минута преди финалната сирена, реферите отсъдиха техническо нарушение за симулация на Крисевич, който също напусна терена. Благодарение на това „моряците отново се откъснаха и безпроблемно затвориха мача със 105:99.

„Черно море Тича“ – „Спартак“   (23:27, 28:30, 26:16, 28:26)

„Черно море Тича“: Острев 12, Георгиев18 , С. Илиев 22, Куртев 2, Тубак 15 (Д. Илиев 11, Гълъбов 2, Николов, Христов 23)
„Спартак“: Коев13 , Дудев 12, Маринов 16, Николов 20, Крисевич 17 (Бързаков 17, Ивков 4, Тодоров)
Съдии: Хорозов, Мановски, Петров