"Черно море" спечели и контролата с "Арда"
"Черно море" спечели и контролата с "Арда" / ПФК Черно море
Черно море записа трета победа в контролите от лятната подготовка. “Моряците” удариха Арда с 2:0 в Банско. И двете попадения паднаха през пъвата част, а точни бяха Родриго в 14-ата и Исмаил Иса в 24-ата минути.
Треньорът Илиан Илиев ще започне на вратата с Иван Дюлгеров, пред него в центъра на отбраната ще си партнират Мирослав Енчев и Делмиро. На левия бек ще е Абдалах Имамо, а отдясно Цветомир Панов. В средата на терена ще оперират каращият проби 29-годишен румънец Неагу и Васил Панайотов, а пред тях Родриго. По двете крилата ще са Аристот Ндонгала и Жордао Кардозо, а изтеглен напред Исмал Иса.
Превантивно, заради болежки, в срещата няма да вземат участие Дани Кики, Илиан Илиев-младши, Велислав Василев и Миодраг Митрович.
Още в първата минута Черно море можеше да открие резултата. Родриго получи топката в наказателното поле и бе съборен, но реферът не отсъди дузпа. Топката попадна във Васил Панайотов, който стреля от около дузпата, но топката срещна тялото на бранител.
В 13-ата минута Аристот Ндонгала центрира от фаул на задна греда, където Исмаил Иса с глава бе много близо до гол, но топката срещна страничната мрежа от външната страна.
В 14-ата минута Исмаил Иса проби отдясно, нахлу в наказателното поле и върна топката към Родриго, който от точката на дузпата реализира за 1:0.
В 24-ата минута Иса получи топката отдясно, нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала реализира за 2:0.
В 38-ата минута Арда създаде първата си опасност пред вратата на Иван Дюлгеров, но стражът на “моряците” успя да улови топката след удар от близо.
Край на първо полувреме.
През втората част в игра се появиха Иван Дичевски, Стефан Станчев, Виктор Попов, Патрик Андраде, Мартин Костадинов, Мартин Минчев, Лъчезар Йорданов и Жоржиньо, които заеха местата на Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Мирослав Енчев, Аристотн Днонгала, Васил Панайотов, Жордао Кардозо, Родриго, Исмаил Иса.
Йордан Радев, Мартин Дичев и Емил Янчев влизат на местата на Неагу, Делмиро и Абдалах Имамо. В 64-ата минута футболист на Арда излезе сам срещу Иван Дичевски, но младият страж на варненци успя да спаси. Въчезар Йорданов отстъпи мястото си на Петър Вуцов в 75-ата минута. До края на срещата и двата тима имаха ситуации, но така и нов гол не падна. Най-чистата бе в 87-ата минута, когато  Петър Вуов получи топката в наказателното поле, но вместо да шутира потърси пас към Емил Янчев, но топката бе пизбита.