Младите надежди на ПСК „Черно море“ с бронз в Добрич
Младите надежди на ПСК „Черно море“ с бронз в Добрич / netinfo

Талантите от варненския плувен спортен клуб „Черно море“ ликуваха с бронзова купа в отборното класиране по време на първото издание на турнира за деца „Бяла лястовица“, съобщиха от клуба. В състезанието, което се проведе в плувен комплекс "Русалка" в Добрич, се конкурираха 280 плувци  от 13 клуба от Добрич, Варна, Бургас, Силистра, Русе, Велико Търново и Стара Загора.

Надпреварата бе за момчета и момичета, родени през 2005, 2006, 2007 и 2008 г., както и  за по-малки състезатели. Спортният форум откриха кметът на Добрич - Йордан Йорданов, звездният плувец Петър Стойчев и концесионерът на комплекс "Русалка" Йордан Андреев.

Представителите на ПСК „Черно море“ се класираха трети в отборното подреждане с актив от 663 т. Втори е тимът на КПС „Черно море“, а шампиони станаха плувците на домакините СКПС „Добруджа“.

В щафетата 4Х50 м свободен стил момичетата на ПСК „Черно море“ триумфираха с шампионска титла. Сребърни медалисти в дисциплината 50 м гръб от варненския клуб са – Самуил Данаилов, Ева Христова и Ева Бербенкова. На 50 м бруст отличия завоюваха – Никола Жеков – злато, Виктория Радева – сребро, Тея Николова - сребро и Ева Вълчева – злато.

За медали в дисциплината 50 м бътерфлай се пребориха – Никола Жеков – злато, Кристиан Стоянов – бронз, Виктория Радева – злато, Ева Вълчева – злато и Ясна Бербенкова – сребро. Прекрасно се представиха и съотборниците им, които се окичиха с призове на 50 м свободен стил. Златни станаха Никола Жеков и Ева Бербенкова, Тея Николова е вицешампион, а Ева Христова и Ясна Бербенкова са носители на бронзови медали.

В същата дисциплина, но на дистанция 100 м перфектно плуваха златните медалисти Самуил Данаилов, Виктория Радева и Ева Вълчева. Недостижими на 100 съчетано са шампионите Никола Жеков, Виктория Радева и Тея Николова. Ева Бербенкова спечели сребърен приз, а Ясна Бербенкова – бронзово отличие. В Добрич младите надежди на ПСК „Черно море“ бяха предвождани от треньора в клуба Антон Гиляревски.