Черно море Порт Варна с трудна победа над Спартак Пл
Черно море Порт Варна с трудна победа над Спартак Пл / Добри Атанасов

Черно море порт Варна постигна трудна победа с 82-70 над Спартак Пл в зала „Конгресна” в ДКС във Варна. В отделните четръртини: (26:27, 11:13, 26:19, 19:11). Официален дебют направи завърналият се в тима на варненци Милчо Борисов. Гостите показаха доста добра стрелба от тройката в сравнение със съперника. В третата четвъртина плевенчани дори дръпнаха с 10 точки аванс. Варненци заздравиха защитата и коригираха стрелбата си, за да затворят третата четвъртина при 63-59. В последната четвърт домакините нямаха проблеми със съперника и заиграха по-освободено и с по-голямо самочувствие, за да спечелят с 82-70.

Черно море порт Варна: Станислав Цонков 12 т., Симеон Илиев 18 т. и 7 борби, Асен Великов 7 т. и 4 асистенции, Милян Пупович 9 т. и 9 борби и Педжа Стаменкович 6 т., 5 борби и 7 асистенции.

В игра за варненци влязоха още Пламен Алексиев 2 т., Николай Стоянов 5 т. и 6 борби, Джордже Тресач 13 т., Александър Андреевич 2 т., Денислав Вутев 2 т., Милчо Борисов и Лъчезар Радев 6 т.

Спартак Пл: Георгиев 5 т. , Дяковски 11 т. , Топчов 12 т. , Александров 6 т , Анакриън 2 т. (Софрониев 11 т., Танев 12 т., Ценов 7 т., Острев 4 т.)