Старозагорските ветерани с 11 медала от Балканиадата по лека атлетика
Старозагорските ветерани с 11 медала от Балканиадата по лека атлетика / община Стара Загора

С 6 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала се завърнаха представителите на клуба по лека атлетика „Берое" от провелото се от 19-21.09. 2014 г. в Букурещ 24-то Балканско първенство по лека атлетика за ветерани.

Рекордьор по отличия за България стана старозагорската състезателка Красимира Чахова, която спечели 4 златни и 1 бронзов медал.

Чахова е шампионка на 400 м с препятствия, 1500 м, и 2000 м стипълчейз във възрастова група 45. Останалите две отличия са от балканската щафета 800х400х200х100м и щафета 4х100м, бронзов .

В първенството участваха 673 атлети от 12 държави. Българските щафети бяха съставени изцяло от състезатели на клуб по лека атлетика Берое: Красимира Чахова, Елена Миленова, Каролина Николова и Виолета Тотева.

В индивидуалните надпревари отличия спечелиха: Каролина Николова, златен медал на 800м и сребърен на 400м, Виолета Тотева, златен медал на 1500м и двете във възрастова група 40, Димитър Желев, сребърен медал на скок височина при 60-годишните, Койно Койнов, сребърен медал на копие и Елена Миленова, бронзов медал на троен скок при 45-годишните.

В генералното класиране по медали България се нареди на 3-то място след представителите на домакините от Румъния и Гърция.

Следващото, юбилейно, 25-то първенство ще се проведе през септември 2015 г. в Солун, Гърция.