Смърфовете подхлъзнаха Берое
Смърфовете подхлъзнаха Берое / beroe1916.com
59166
  • Смърфовете подхлъзнаха Берое

Берое загуби домакинската си среща с 1:2 от Локо Пд, пред едва 1500 зрители под „Аязмото".

„Зелено- белите" не започнаха с очакван домакински натиск в първите минути. В 20-ата минута Здравко Илиев стреля от около 30 метра, но Йордан Господинов бе на мястото си. Пет минути след това, десният бек Илиев центрира опасно в пеналта, където бе Давид Каядо, но португалецът не успя, след като беше останал сам срещу Господинов. 2 минути преди почивката Каядо пак застраши вратата на пловдивското Юве, но топката почти облиза напречната греда.

Втората част бе коренно противоположна за домакините. Локомотив продължиха да играят тактически грамотно и затвориха всички подстъпи към Господинов. Берое опитваха да изострят играта, но вместо това бяха попарени в 57- ата минута, когато Станислав Маламов от гостите откри, след груба грешка на Здравко Илиев. Девет минути по-късно всичко за Берое приключи, след като защитникът на старозагорци Владимир Зафиров си отбеляза автогол при опит да неутрализира центриране на Маламов.

69-ата минута вдъхна кураж на домакините, след като Георги Йорданов от Габрово посочи бялата точка, след игра с ръка на Кирил Котев. Точен за Берое бе току що влезлият Георги Андонов, който намали за 1:2. До края на срещата старозагорци правиха отчаяни опити да се доберат до ремито но безрезултатно.

Съставите

Берое: Акалски, Илиев, Дишлиев, Зафиров (к), Динков, Лоузейро ( Ливраменто), Силва, Еуженио ( Георги Андонов), Велев, Каядо, Салеш ( Мартинс)

старши-треньор: Петър Хубчев

Локомотив (Пловдив): Господинов, Марков, Котев, Кавдански, Валери Георгиев, Даниел Георгиев, Златински (к), Абушев, Стефанов ( Николай Дюлгеров), Маламов ( Михайлов), Курдов ( Атанасов)

старши-треньор: Стефан Генов

жълти картони: Валери Георгиев, Георги Стефанов - Локомотив Пд

главен съдия: Георги Йорданов (Габрово)