/ Община Стара Загора
В първия турнир от календара на Българската федерация по стрелба с лък младите надежди на старозагорския Спортен клуб "Загорски стрелец" завоюваха много медали и отборни купи. В него участваха над 40 състезатели в категориите кадети/кадетки, деца до 11 г. и деца до 14 г.

деца спорт
Община Стара Загора

деца спорт

Малките състезатели успешно стартираха новата спортно-състезателна 2018-2019 г. с участието си на X-тия юбилеен турнир "Огнени стрели", който се проведе в Национална Спортна Академия-София. От състезателите на СК "Загорски стрелец" в категория момичета до 14 г. злато и сребро достойно завоюваха Елица Червенкова(злато) и Симона Костадинова(сребро).

деца спорт

В категория момчета до 11 г. Лъчезар Димов се класира трети, а заедно със съотборниците си Калоян Червенков и Владимиров Мавлов завоюваха купата за първо място в отборната надпревара. При кадетите след оспорвана битка на трето място се класира Александър Александров. Първо място завоюва и отборът кадети, представен от Александър Александров, Любомир Камишев и Ясен Стоилов.

деца спорт

деца спорт

Достойно се представиха и останалите състезатели от клуба - Маргарита Камишева при момичета до 11 г., Борис Василев и Явор Стойнов при момчета до 14 г., както и двете кадетки Никол Иванова и Габриела Христова.