/ netinfo
Заместник-кметът на Стара Загора Красимира Чахова поведе колоната на масовия старт от 3 км дистанция в 37-то издание на Маратон София. Редом до нея застана седемкратният победител на софийския маратон Петко Стефанов. Чахова се класира на 8-мо място при жените.

Рекордните над 4000 атлети от 48 държави стартираха в маратон София, който е част от веригата маратони „Бягането начин на живот“, а от три години в нея е включен и маратонът в Стара Загора, който се превърна в емблематична за града проява. Той привлича много състезатели от страната и чужбина и печели все повече зрители след жителите на града.

Като лекоатлет-ветеран с много европейски и световни титли в бягането, Красимира Чахова бе сред участниците в първото издание на Маратон Стара Загора и завърши успешно кратката дистанция на 10 километра, като дори спечели златото в своята възрастова група.