Берое с втора загуба в Балканската лига
Берое с втора загуба в Балканската лига / beroebasket.com

Баскетболистите на Берое допуснаха втора загуба в SIGAL UNICA Балканска лига. Старозагорци отстъпиха с 58:86 на КК Морнар в среща от втория кръг на група А. Двубоят се игра в зала Тополница в черногорския град Бар.

Срещата започна с разменено предимство за двата тима. След силна серия на КК Морнар в края й обаче домакините излязоха напред в резултата. Втората част бе спечелена от Берое, но след силна серия на домакините в края й те останаха лидери в общия резултат на полувремето с аванс от пет точки - 39:34.

След почивката домакините контролираха резултата и разликата не падна под 5 точки. В последната част баскетболистите на КК Морнар увеличиха аванса си още в средата на частта и спокойно доиграха срещата.

Най-резултатни за Берое бяха Едвик Гари и Тенчо Тенчев с по 10 точки. За КК Морнар с 20 точки се отчете Балша Радунович.

В следващия кръг на турнира Берое отново гостува, този път на Кожув. Срещата е на 10 ноември.