Берое с първа победа в контролите
Берое с първа победа в контролите / Gong.bg

Берое записа първа победа в предсезонната си подготовка. Беройци надделяха с 2:0 срещу втородивизионния словенски Дравиня Словенско конице в първата си контрола в Рогла, където се провежда втория подготвителен лагер на тима. Мачът се игра при дъждовно време. Дебют с екипа на Берое направи португалецът Педро Еуженио, който е на проби в отбора. Десният бек се отличи с няколко много добри изпълнения в офанзивен план.

Берое започна мача със следния състав: Кирил Акалски, Педро Еуженио, Димитър Везалов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Алберто Лоузейр, Стефан Велев, Елиаш да Силва, Тодор Христов, Иван Горанов и Георги Андонов.

Беройци играха силно през първото полувреме и създаде много положения пред вратата на Челофига. Така отборът поведе с 1:0 в 13-та минута, когато Тодор Христов направи добър пробив. След това центрира в наказателното поле на Дравиня, където Елиаш засече отблизо топката с глава и я прати във вратата на Челофига. В 40-та минута Горанов центрира в наказателното поле на Дравиня, след което Педро стреля, но топката срещна гредата.

През второто полувреме в игра за Берое се появиха Теодор Скорчев, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Дюдоне Овона, Мартин Райнов, Давид Каядо, Антонио Ливраменто, Георги Динков и Елио Мартинс. Берое поведе с 2:0 в 56-та минута, когато Давид Каядо направи добър пробив и финтира словенски футболист, след което центрира в наказателното поле на Дравиня, където Елиаш отново с глава отбеляза своето второ попадение в срещата. Антонио Ливраменто стреля от фаул в 61-та минута и насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Дравиня, но словенският страж изби топката в корнер.

„Зелено-белите" ще се изправят срещу полския Гурник Забже на 24.07. /вторник/. Два дни по-късно /26.07./ отборът на Ивко Ганчев ще излезе срещу играчите на грузинския Динамо Тбилиси. На 28.07. Берое ще изиграе мач срещу ОФК Београд.