Състезателите  на Трето основно училище спечелиха областният етап на ученическите състезания
Състезателите на Трето основно училище спечелиха областният етап на ученическите състезания / netinfo

Приключи общинският и областен етап по лека атлетика от ученическите спортни игри  в Сливен за деца от 5-7 клас. Състезателите на Трето основно училище спечелиха областно първенство по лека атлетика. Втори при момичетата се класира отборът на Осмо основно училище, следвани от състезателите на Четвърто основно училище.

На второ място в класирането при момчета се нареди отборът на Осмо основно училище , а на трето отборът на основното училище в село Тополчане.

Дисциплините, в които мериха сили момичетата са 100 и 400  метра гладко бягане, скок дължина, скок височина, тласкане на гюле и щафета 4х100 метра. За разлика от момичетата, момчетата се състезаваха в още една дисциплина 800 метра гладко бягане.

Утре за първите места и участие в зоналните първенства ще мерят сили учениците от 8-10 клас. На следващият етап от игрите - зоновите първенства, право на участие имат отборите, завоювали първо място в съответните категории.

Те ще се проведат на 20 април на стадион „Хаджи Димитър" в Сливен.