Сливен загуби от Лукойл Академик
Сливен загуби от Лукойл Академик / netinfo

Отборът Лукойл Академик се наложи над Баскетболен клуб „Сливен” с 88:54 точки в мач от 15-кръг на Националната Баскетболна Лига снощи в ямболската зала „Диана”. Първото полувреме завърши при резултат от 51:28 в полза на гостите от София. През второто полувреме тимът на „Сливен” се хвърли да догонва голямата разлика в резултата, но „студентите” вече се бяха измъкнали максимално напред и не позволиха обрат в резултата.

В днешната среща контузия на глезена получи Цветомир Бенчев. Заради контузията му играта бе спряна за няколко минути. Вероятно той няма да вземе участие в следващата среща на „Сливен” срещу отбора на „Ямбол” на 28 февруари.

Най-добри в днешния мач срещу ЛУКОЙЛ бяха Тодор Тенев с 16 реализирани точки и 8 борби, Андреан Илчев с 7 точки и 6 борби и завърналият се след излекувана контузия Джеремая Босуел с 12 вкарани точки.