Сливен отдалечи Левски от титлата - 1:0
Сливен отдалечи Левски от титлата - 1:0 / netinfo

Отборът на Сливен намали значителното шансовете на Левски да стане отново шампион, като му нанесе пета загуба. "Воеводите" спечелиха с 1:0 на стадион "Хаджи Димитър" с по-добра игра през второто полувреме. Победният гол отбеляза Диян Христов в 74-тата минута след като при една от опасните контри на сливналии получи извеждащ пас и направи самостоятелен пробив отдясно към вратата на Левски и стреля прецизно в срещуположния ъгъл. Малко преди това Сливен вкара още един гол в 66-тата минута, но той бе отменен заради засада. Сливен игра много правилно тактически, а Дуци Симонович направи златно решение с вкарването в игра на голмайстора през второто полувреме.

Левски на практика изпусна мача в 65-тата минута, когато при едно разбъркване пред вратата на домакините Георги Христов и Еньо Кръстовчев последователно пропуснаха да реализират. Левски бе по-активния отбор в офанзивен план, но направи много пропуски. В 45-тата минута Димитър Телкийски уцели напречната греда и така не даде възможност на столичани да реализират пълното си предимство от първото полувреме. А домакините имаха възможност да удвоят резултата в края на триминутното просължение на срещата.

Така Сливен нанесе поражение на Левски за пръв път след повече от 20 години.