Победа в контролата срещу Любимец
Победа в контролата срещу Любимец / netinfo

Отборът на ОФК Сливен се наложи с 3:1 в контролна среща срещу втородивизионния Любимец. Контролата се игра в четири части по 30 минути, като по този начин бе дадена възможност на всички играчи от титулярния тим и дошлите на проби да излязат на терена. Резултатът за „войводите” откри Цветомир Матев в 50-тата минута на срещата. Евгени Манолов от състава на гостите изравни в 75-тата минута. В средата на четвъртата част дошлият на проби в Сливен юноша на Черноморец/ Бургас/ Петър Колев направи резултата 2:1. Отново Колев в 116-тата минута увеличи резултата на 3:1 за Сливен. По време на срещата гостите от Любимец получиха два червени за груба игра.

В тази контрола дебютира и бившият юноша на Ботев/ Пловдив/ Николай Димитров, който от началото на месеца подписа първия си професионален договор с „войводите”.

На 06.07.2008 г. Сливен гостува на Литекс/ Ловеч/.