Награждават десетте най-добри спортисти на Сливен за 2011
Награждават десетте най-добри спортисти на Сливен за 2011 / Дарик Сливен, Архив

10-те най-добри спортисти на община Сливен за 2011 г. ще бъдат наградени на официална церемония днес. Спортист №1 на Сливен за тази година стана бронзовият медалист от Световното първенство по самбо за мъже Иван Илиев.

Второто място спечели заелият първо място в Европейското първенство по джудо за младежи Янислав Герчев. На трето място се класира световният шампион по културизъм Йовко Тихов.

Четвърто и пето място заемат лекоатлетките Радослава Мавродиева и Андреана Бънова. Джудистката Бетина Темелкова се нареди на шесто, седми се класира Стефан Мацаров - вдигане на тежести, скачачът на двоен мини батут Али Осман Салиев зае осмата позиция. Девета в анкетата се нареди  тласкачката на гюле Мариета Куцарова и десети с 1470 точки е борецът Стефан Куцаров.

За треньор на годината с 30 гласа бе обявен Георги Велев - треньор по джудо.

Десетката бе определена от гласовете на 66 клуба и 9 журналисти.