Левски победи баскетболистите на Сливен
Левски победи баскетболистите на Сливен / netinfo

Баскетболистите на Сливен загубиха от отбора на Левски в мача от поредния кръг на НБЛ с 83:65. Първото полувреме завърши 34:37 за Сливен.

След почивката баскетболистите на Левски водеха с 19 точки след 30-ата минута. Треньорът на гостите Тити Папазов пусна в игра някои от юношите си,  от което пък се възползва състава на Сливен и намали преднината на „сините”.   За Сливен най-резултатен бе Джеремая Босуел със 21 точки и 8 борби, а Петрослав Зафиров се отчете с 19 точки и 4 овладени топки.

След победата на Левски над Сливен, отборът натрупа актив от 13 победи и 4 загуби и продължава да заемат първото място в НБЛ. Сливен е в дъното на класирането, като  до сега няма спечелена среща в лигата.

На 1 април Сливен ще гостува на Евроинс Черно море / Варна/. Срещата ще се играе от 18 часа в зала „Христо Борисов” в морската столица.