Иван Илиев - спортист № 1 на Сливен
Иван Илиев - спортист № 1 на Сливен / Дарик Сливен

Бронзовият медалист от Световното първенство по самбо за мъже Иван Илиев е Спортист № 1 на Сливен за 2011 година. Илиев събра 7952 точки в анкетата за определяне на десетте най-добри спортисти в общината. Второто място с 6 710 точки спечели заелият първо място в Европейското първенство по джудо за младежи Янислав Герчев. На трето място се класира световният шампион по културизъм Йовко Тихов с 5 824 точки.

Четвърто и пето място заемат лекоатлетките Радослава Мавродиева и Андреана Бънова, съответно с 4 600 и 4 500 точки. Джудистката Бетина Темелкова се нареди на шесто място с 3360 точки, седми се класира Стефан Мацаров - вдигане на тежести с 2650 точки, скачачът на двоен мини батут Али Осман Салиев с 2184 точки зае осмата позиция. Девета в анкетата се нареди  тласкачката на гюле Мариета Куцарова с 1800 точки и десети с 1470 точки е борецът Стефан Куцаров.

За треньор на годината с 30 гласа бе обявен Георги Велев - треньор по джудо.

Десетката бе определена от гласовете на 66 клуба и 9 журналисти.

Десетте най-добри спортисти ще бъдат наградени на официална церемония дни преди Коледните празници.