Стрийтбол турнир в Шумен
Стрийтбол турнир в Шумен / netinfo

Открит областен шампионат по стрийтбол се провежда в Шумен. Той ще започна на площадката до откритата сцена на пл. “Освобождение”, където ще бъдат разположени баскетболните кошове.

Право на участие в шампионата имат ученици, сформирали отбор от по трима състезатели в една възрастова група. Възрастовите групи обхващат момчета - момичета 12-14 г, 15-16 г и юноши-девойки 17-18-годишни.

Времето за всяка среща е до 7 минути или до отбелязване на 11 точки. Всеки кош или наказателен удар се брои за 1 точка. Кош от линията за 6 м. се брои за 2 точки.

Състезанията ще протекат по системата “Бергер” на елиминиране по дирижиран жребий по поредността на заявките.

Класиралите се до трето място във всяка възрастова група ще получат награди, осигурени от община Шумен. Отборните победители ще получат баскетболни екипи, топки и спортни сакове. Индивидуалните победители ще получат шапки. Награждаването ще бъде в 12:00 ч.

Към шуменските отбори се присъединиха участници от градовете Велики Преслав, Нови пазар и Каспичан.

В миналогодишния шампионат участваха 58 отбора или общо 174 състезатели.