Автокрос Калето 2008 - Диян Йорданов и търговщкият отбор с вицешампионски титли
Автокрос Калето 2008 - Диян Йорданов и търговщкият отбор с вицешампионски титли / Стилиян Тенчев

С първа победа за Красимир Шиков в клас до 1600 куб.см. завърши шампионатът по автокрос край Русе. В отсъствието на шампиона Иван Върбанов и вицешампиона Диян Йорданов в битката за подиума се включи Румен Костадинов.Търговищкият пилот спечели първия тур на сухото и прашно траси в събота поставяйки рекорд за една обиколка, но липсата на подходящи гуми за калното от неделния дъжд трасе го спря още във втория и той бе класиран едва шести.

При големите залогът за вицешампионската титла трябваше да решат Тодор Герганов, Димитър Митков и Александър Атанасов.
Владимир Трайков и Митков си разпределиха победите в първия и втория тур, а Атанасов спечели третия и пол-позишън за финала. За жалост и този път техниката му изневери, а победата в състезанието и вицешампионската титла спечили Димитър Митков. Нашият Неделчо Русев стана жертва на прашното трасе в събота. След страховито преобръщане в първия тур пилота се отърва без наранявания но непоправими щети по машината не му позволиха да продължи в надпреварата.