„Алкомет“ АД с почетното трето място в XIX Национална спартакиада на металоработниците в България / netinfo

Деветнадесетата по ред национална спартакиада на металоработниците в България се проведе от 3 до 7 септември, 2014 г. в Курортен Комплекс „Албена". Представители на водещите металургични предприятия се съзтезаваха в следните дисциплини: футбол, волейбол, тенис на корт, тенис на маса, плуване, шах, бридж, теглене на въже и петанк. Във всички спортове участваха мъжки и женски отбори.

Алкомет АД с почетното трето място в XIX Национална спартакиада на металоработниците в България
netinfo

След драматични обрати и смяна на водачите, в крайното комплексно класиране отборът на „Алкомет" АД се нареди на трето място със 135 точки, като победителите от „Аурубис" - Пирдоп получиха 141 точки. Само с 1 точка разлика, участниците от КЦМ - Пловдив заеха второто място, със 140 т. В досегашната история на състезанията не е имало толкова оспорвано съревнование, в което победителят да стане известен едва след последното състезание, при наличинието на три отбора, реални претенденти за първото място.